Священномученик Тихон Архангельский, протоиерей (1937) и Хиония Архангельская, исповедница (1945)

Житие священномученика Тихона и исповедницы Хионии Архангельских

"Когда судьба стучится в дом, а правда есть только на небе". Священномученик Тихон Архангельский и исповедница Хиония Архангельская

Тропарь священномученику Тихону Архангельскому

глас 3
Церкве Русския столпе непоколебимый, благочестия правило, жития евангельскаго образе, священномучениче Тихоне, Христа ради пострадавый даже до крове, Его же моли усердно, яко Начальника и Совершителя спасения, Русь Святую утвердити в Православии до скончания века.

Кондак священномученику Тихону Архангельскому

глас 2
Восхвалим, вернии, изряднаго во священницех и славнаго в мученицех Тихона, Православия побор-
ника и благочестия ревнителя, земли Русския красное прозябение, иже страданием Небесе достиже и
тамо тепле молит Христа Бога спастися душам нашим.

Тропарь исповеднице Хионии Архангельской

глас 4
Благочестно в законе Господни поживши, веру православную сохранила еси, и терпением гонители
Церкве Русския посрамивши, страдания за Христа претерпела еси, исповедница славная Хионие, Пре-
столу Божию предстоящи, моли спастися душам нашим.

Кондак исповеднице Хионии Архангельской

глас 2
Яко крин благоуханный, посреде пустыни безбожия в земнем отечестве твоем процвела еси, блаженная мати Хионие, и житие добродетельное исповеданием веры украсивши, востекла еси к Небесному Жениху Христу, иже увенча тя красотою славы неленныя.